Extra panenský olivový olej Sitia Kréta P.D.O. 0,3% 3L

Kód: 74
1 350 Kč
Položka byla vyprodána…

Olivový olej extra panenský P.D.O. 0,3% z řeckého ostrova Kréta

Obsah: 3 L

Čerstvá sklizeň 2022

Detailní informace

Detailní popis produktu

Extra panenský olivový olej Sitia Creta P.D.O. 0,3% 3L

Tento extra panenský olivový olej z Kréty má kyselost 0,3% a je vyráběný z oliv odrůdy Koroneiki lisováním za studena.
Pochází z rodinné firmy s tradicí výroby olivového oleje v oblasti Sitia na Krétě, a proto se může pyšnit označením P.D.O. (chránené označení původu)

V chuti je jemný, není hořký ani kyselý, zkrátka tak jak má vypadat řecký extra panenský olivový olej Sitia Creta P.D.O. 0,3%.

Je velmi důležité, že má nízkou garantovanou kyselost ( acidivitu), která u tohoto produktu je max. 0,3%.

Acidivita patří k hlavním parametrům pro posouzení kvality olivového oleje.

Nejlepší se považuje řecký extra panenský olivový olej s acidivitou ≤ 0,3%. Každé zvýšení o 0,1% nahorů se odrazí v chuti olivového oleje a vypovídá mnoho o jeho kvalitě.

Tento údaj kyselosti (0,3%) společně s oblastí původu Sitia a chráněným označením P.D.O. tento olej posouvá do kategorie špičkových olivových olejů.

Výborně se hodí jak na saláty, vaření i pro studenou kuchyni v teplé kuchyni se uplatní do marinád, nakládání masa a rozhodně se s ním nemusíte bát připravovat všechny druhy minutek. Všechny pokrmy připravené na tomto olivovém oleji získají naprosto jiný chuťový rozměr.

Oblast Sitia je známá jako jedna z nejlepších na výrobu řeckého olivového leje na Krétě, což potvrzuje 29 mezinárodních ocenění získaných za mimořádnou kvalitu olivového oleje.

Skladujte v chladu a suchu, ne na přímém slunci.

Výživové údaje na 100 ml: Energetická hodnota: 3389 kJ/824 kcal, tuky: 91,6 g, z toho nasycené mastné kyseliny: 12,8 g, sacharidy: 0 g, z toho cukry: 0 g, bílkoviny: 0 g, sůl: 0 g.

Acidita max 0,39% (v době stáčení); K 270 max 0,22; K 232 max 2,5; delta K max 0,01.

Země původu: Řecko, Kréta